Son Eklenenler

Alışveriş Hayatımızın Neresinde?

Alışveriş Hayatımızın Neresinde?

Günümüz dünyası çok söylenen o tabirle: tam bir kapitalist dünya haline gelmiştir. Tüketime dayalı bu dünyada her şey para harcamaya dayalıdır. Günümüz insanı para harcamak zorunda bırakılmıştır. Bununla birlikte günümüzdeki tüketim dünyasında alışveriş hepimiz için önemli bir hal almıştır, almak zorunda bırakılmıştır. İhtiyaçlar için alışveriş yapmak bir yana bazen sadece zevk almak, dertlerimizden kurtulmak için bile alışveriş yapıyoruz. Özellikle kadınlara yapıştırılan bu “alışveriş meraklısı” yaftası artık herkes için geçerlidir. Kabul etmek gerekirse kadınlar başta olmak üzere her insan alışverişi sever. Hatta bunu bir derin düşünme, bir rahatlama, dertleri unutup aklı meşgul etme yöntemi olarak gören bile var. Alışverişten mutlu olmak ise hepimize tanıdık bir his. Alışveriş yaparken kendimizi kaybedip hayatı unutuyoruz. Hatta bazen cebimizdeki parayı dahi unutup alışverişi abarttığımız oluyor. Alışverişin bu kadar iyi yanı varken kötü yanı olmaz olur mu? Elbette ki en büyük kaybımız para. Bazen yüklü miktarda para harcamamız gerekebiliyor ve ihtiyaçlar dâhilinde almamız gereken şeyler olabiliyor. Fakat bunların yanında sadece para harcamak için de alışveriş yapıyoruz. İşte bu alışverişlerimizde para kaybı daha çok yaşanıyor. Hele ki mantıksız yaptığımız harcamalarla para kaybımız katlanıyor. Bununla birlikte paramız olmasa bile alışverişten geri duramıyoruz. Cebimizde para yok, alışveriş yapmalıyız. Peki, ne yapacağız? Cebimizde para yokken imdadımıza koşan kahramanlar: elbette ki kredi kartları!

Kredi Kartları

Kredi kartları hayatımızda epey büyük yer kaplıyor. Geliri en yüksek insandan en düşük gelirli insana kadar herkes kredi kartı kullanıyor. Kredi kartının en büyük faydası bence nakit taşımak zorunda olmamızı engellemesi. Büyük alışverişler için cebimizde yüklü miktarda para taşımak günümüzde çok zor. Kapkaç gibi suçların iyice arttığını biliyoruz. Bu durumda kredi kartları imdadımıza koşuyor. Bir diğer faydası ise gerçekten paramız yokken ama alışveriş yapmamız gerekirken bizi hiç yarı yolda bırakmaması olsa gerek. Özellikle öğrencilerin tercih ettiği bu alışveriş yöntemi sanıyorum ki herkesin işine yarıyordur. Akıllıca kullanıldığında çok faydalı olan bu buluş, düşünmeden kullanılınca bazı sorunlara yol açabiliyor.

Kredi Kartlarının Zararları

Örneğin maddi durumunuzun gerçekten elvermeyeceği bir şeyi kredi kartınızla satın alabilirsiniz. Bunu ileride ödeyebileceğinizi düşünebilirsiniz. Fakat bazen işler düşündüğünüz gibi gitmeyebilir, geliriniz bir anda düşebilir ya da beklenmedik bir harcama ile elinizde para kalmayabilir. Oysa taksitle yaptığınız o alışverişi de ödemek zorundasınız. Bir ay sonraya attığınız her ödeme için bankalar sizden faiz talep edecektir. Böyle durumlarda faizler birike birike bire aldığınız o şeyi ona ödemek zorunda kalabilirsiniz. Katlanan faizler sizi daha da zora sokar ve dönülmez bir yola girmiş olursunuz. Bu durumlarda yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bunlardan biri kredi kartı borcu taksitlendirme yöntemi. Bu yöntemi uygulamak için bazı kart taksitlendiren siteler var. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemini nasıl hayata geçirebilirsiniz, buyurun bakalım.

Kart Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcunuzun birike birike yığıla yığıla geldiği o astronomik hale siz bile inanamayacaksınız. Düştüğünüz durum için kendinize kızacaksınız belki. Kızmanızın bir faydası olmayacak belki. Yine de sorununuza bir çözüm bulabilirsiniz. Bu çözümlerden biri kredi borcunu taksitlendirme olmalıdır. Bazı kart taksitlendiren siteler var. Bu kredi kartı borcu taksitlendirme sitelerini kullanarak kart borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. Taksitlendirerek cebinizi de rahatlatmış olursunuz. Zamana bölerek ödeme yapmak daha kolay olacaktır. Kart taksitlendiren siteleri kısa bir araştırma ile bulmanız pek mümkün. Tercih edeceğiniz bu yol ile sıkıntıdan kurtularak borcunuzu yapılandırmış olacaksınız.