Son Eklenenler

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Kredi kartı, nakit paraya alternatif olarak çıkarılmış bir ödeme aracıdır. Mağazalarda, internet alışverişlerinde, eğlence merkezlerinde, restoranlarda ve daha birçok alanda kredi kartı ile ödeme yapmak mümkündür.

Kredi kartı maaşı ile geçinmekte zorlanan birçok kişi için ideal bir ödeme seçeneği olarak görülmektedir. Kredi kartı belirli bir limite kadar kullanılabilmektedir. Kredi kartlarının limiti müşteri iznine bağlı olarak ve gelirine göre artırılabilmektedir. Limit aşımı durumuna bazı kartlar belirli ölçüde izin vermektedir, bazı bankalarda ise limit aşımı bulunmamaktadır. Limit aşımı faizi ile birlikte kredi kartı borcuna yansımaktadır.

Kredi Kartı Borcu

Kredi kartı borcu, aylık olarak ödenmektedir. Bir ay boyunca kredi kartı ile yapılan alışverişler, aylık fatura olarak kredi kartı sahibine gönderilmektedir. Bankalar, kredi kartı borcunu ödemeleri için kişilere 10 günlük bir süre tanır. Bu süreden sonra borç zaman aşımına uğrayarak faizlenir.

Maaşından yüksek limitli kredi kartı kullanan kişiler, kredi kartı borcunu ödemekte zaman zaman zorlanabilmektedir. Bu durumda biriken kredi kartı borcundan dolayı haciz gibi yasal işlemler, kartın kullanıma kapatılması gibi maddi ve ciddi problemler ortaya çıkabilir.

Kart taksitlendirme, kredi kartı borcu sahiplerini yasal işlemlerden kurtaran bir işlemdir. Bu işlemi kişiler müşteri hizmetlerine ulaşarak, kart taksitlendirme nasıl yapılır, sorusunu sorarak taksitlendirebilir. Banka yetkilileri, kendi şartlarına ve kişinin borcuna uygun bir taksitlendirilmiş borç ödeme çabası çıkarılır. Kişi kredi kartı borcu bitene kadar taksitlendirme planına uyarak ödeme yapar.

Kredi Kartı Kullanımı

Kart taksitlendirme, kişilerin ödemelerini rahatlandırmaktadır. Çoğu kişi bu işlemin nasıl yapıldığını bilmediğinden sadece asgarisini ödeyerek o ayı geçirmeye çalışmaktadır. Fakat borcun üstüne katlanan faizlerle birlikte borç giderek artmaktadır.

Borcun ödenemediği, zorlanıldığı hissedildiği durumlarda bankalar müşteriler ile irtibata geçerek kart taksitlendir imkanı sunmayı teklif eder.

Kredi borcu taksitlendirme, işlemi yapılabilmesi için en önemli şart kartın kullanıma kapatılmamış olmasıdır. Kapatılan kartlar, yasal işleme girdiğinden kişiler zor durumda kalmaktadır. Müşterinin zor durumda kalması, bankaları da etkilediği için kredi borcunu taksitlendirme iki tarafında avantajlı çıktığı bir hizmettir.

Kredi Kartı İle Alışveriş

İnternetten alışveriş, piyasada bulunan ürünlerin daha uygun fiyata satılmasından dolayı birçok tüketicinin tercih ettiği bir yöntemdir. İnternetten alışveriş, vakitten de kazandırdığı için kişiler sıklıkla tercih etmektedir. İnternetten ödeme yapılırken kişilerden kredi kartı bilgisi istenmektedir. Kredi kartı ile ödeme yapılan internet sitelerinde kart taksitlendiren siteler de bulunmaktadır. Böylece yaptığınız alışverişin ödemesini birkaç aya yayarak yapabilirsiniz.

Finans Kuruluşları İle Borç Taksitlendirme

Finans kuruluşları, özellikle birden fazla kredi kartına borcu olan kişilere kredi kartı borcu taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Finans şirketlerinde kartlara olan toplam borç hesaplanır. Borçları kapatacak miktar kredi kartı sahibine tahsis edilir. Toplam para uygun bir ödeme planı çıkarılarak taksitlendirilir.

Bilinçli Kredi Kartı Kullanımı

Kredi kartı amacına uygun ve dikkatli kullanıldığında birçok avantaj sağlamaktadır. Avantajların başında, birçok kişiye cazip gelen para puanlardır. Biriken para puanlar ile ödeme yapmadan para puan kullanarak alışveriş imkanı sunmaktadır. Bilinçli bir kart kullanıcısı, maaşını geçen limitte kredi kartı kullanmamaktadır. Düşük limitli kredi kartlarının borç ödemeleri daha rahat olmaktadır. Böylece kişiler, ödeme sorunu yaşamamaktadır. İhtiyaç durumunda kullanmak da kredi kartı borcunun artmasını engellemektedir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde taksit seçeneklerini kullanmak da kişinin ödemelerini rahatlatmaktadır.

Borçların ödenemediği durumlarda, müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek yapılabilecek yöntemler hakkında detaylı bilgi almak, çıkacak maddi ve manevi problemleri zamanında engellemede büyük rol oynamaktadır.