Son Eklenenler

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nedir?

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nedir?

Genellikle insanlar cebindeki parayla alışveriş yapmak yerine, sanki hiç ödenmeyecekmiş gibi kredi kartların kullanımına başvururlar. Ancak bu durum belirli bir zaman geçtikten sonra kartların limitlerinin sıfırlanmasına ve kullanıcıların geri ödemede zorlanarak, kredi kartı borcu taksitlendirme işlemini talep ettiği saptanmıştır. Bu işlem kişilere ilk olarak çözüm yolu gibi görünse de yansıtılan faiz miktarı fark edildiğinde ne kadar yanlış bir seçim olduğu anlaşılmaktadır.

Çünkü bankaların kredi kartlarından ay içinde ne kadar harcama yaptıysanız ay sonunda sadece asgari tutarı ödeseniz bile faiz uygulamasına tabi tutulmaktasınız. Bunun yanı sıra kredi kartı borcu taksitlendirme işleminde ise ortalama borcunuzun yarına veya daha fazlasına denk gelir şekilde borcun üstüne faiz eklenmektedir.

Bundan ötürü çıkmaza girdiğiniz kredi kartı borçlarınızda bankadan yardım istemek yerine, bu işte uzman firmalardan yardım isteyerek kredi kartı borcu taksitlendirme yapmanız, daha yerinde bir tercih olacaktır. Bunun nedeni ise firma, bankadan daha az komisyon alır ve banka gibi sıkıştırma yapmadan ödeme kolaylığı tanır. Bundan ötürü borlarınız daha fazla kabarmadan bir firmayla görüşüp, çözüm yoluna gitmenizde fayda vardır.