Son Eklenenler

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartı borcunuzu bu borcun yerinde saymasına ve üzerine faizler, vergiler eklenmesine yol açan asgari ödemeler şeklinde değil de 9 eşit taksite bölerek ödemenizi sağlayan avantajlı bir ödeme sistemi olan kredi kartı borç taksitlendirme güvenilir, hızlı ve faturalı bir hizmettir. Bankaların taksit erteleme hizmetlerinden da faydalanmanızı sağlayan bu sistem sayesinde yeniden yapılandırılan kart borcunuzu 1-2 ay sonra ödemeye başlamanız da mümkündür.

Borcunuzu kapatmak için bankadan tüketici kredisi veya bireysel kredi alamadığınız durumlarda başvurabileceğiniz makul bir çözüm yolu olan bu hizmet sizi ekstra ödemelerden kurtarmakta, yeni bir ödeme planı yaparak borcunuzu değişmeyen tutarlar halinde ödemenizi sağlamaktadır. Kredi kartı taksitlendirme sektöründe her sektörde olduğu üzere zaten zor durumda olan kişileri ayrıca suistimal etmek amacıyla kurulmuş firmalar da vardır. Başvurduğunuz firmanın vergi levhası olan, yaptığı işlemler için fatura veren sizden hiçbir aşamada kişisel bilgilerinizi ve/veya kart bilgilerinizi istemeyen bir firma olmasına dikkat ederek bu riskten korunabilirsiniz. Araştırma yaparak güvenilir bir şirketle bağlantı kurduğunuz takdirde kredi kartı borcu taksitlendirme hizmeti hakkında kaygı duymanız gerekmeyecektir.

Hayatımıza kolaylık ve avantaj getiren kredi kartları iki durumda hayatımızı alt üst eden nesneler haline de gelebilmektedir. Bunlardan biri bilinçsiz ve yanlış kart kullanımı; diğeri ise kişinin, bunu yapmaması gerektiğini bildiği ve muhtemel kötü sonuçların farkında olduğu halde bir sebeple mecbur kalarak kredi kartından ödeme gücünün ve imkanlarının üstünde çekim yapmasıdır. Günümüzde çok sayıda insanın ortak sorunu olan bu durum insanların moralini bozmakta, üzüntü ve hatta bazen mutsuzluğa sebep olmakta, aile ve iş yaşamını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu noktada ihtiyaç kredisi almak uygun bir çözümdür, fakat herkes bu olanağa sahip olmayabilir. Kredi kartı taksitlendirme hizmeti işte bu aşamada size yardımcı olabilecek bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanabilmeniz için kartınız kullanıma açık olmalıdır. Fakat kartınız kullanıma müsait değilse de müsait durumdaki başka bir kredi kartınızı borçlu durumdaki kartınıza taksitlendirme yaptırmak için kullanabilirsiniz.

Kredi kart taksitlendirme işlemleri şu sırayla hayata geçirilir: Kart borcunuzun tamamını taksitlendirme için anlaşma yaptığınız kurumun yetkilisiyle beraber hesaplarsınız. Bu tutarın üzerine yüzde 12 oranında bir komisyon eklenir ki komisyon tutarı, kart borcunuzu 1 yıl boyunca asgari ödeme yaparak ödemeniz durumunda karşınıza çıkarılacak faizlere kıyasla oldukça düşük kalacaktır. Tespit edilen tutar aracı firma tarafından ödenerek kart borcunuz kapatılır. Borcu sıfırlanmış haldeki kartınızla taksitle mal alımı yapılır ve böylelikle yeniden yapılandırılmış olan kart borcu 12 eşit taksite bölünür. Kredi kartı taksitlendirme işlemleri çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilir ve ne kredi kartınızı, ne de şifresini başkalarına vermenizi gerektirmez. İşlemler için şifrenizi kendi ellerinizle girersiniz ve ödeyeceğiniz taksitlere ait slipler de size teslim edilir. Bundan sonra yapmanız gereken şey borcunuzu bankanıza düzenli olarak ödemektir. Aylık taksit tutarınız dışında başka hiçbir ödeme yapmanız, beklenmedik faiz sürprizleriyle karşılaşmanız söz konusu değildir.

Hiçbir formalite, kredi kartınız ya da kartlarınız dışında başka hiçbir belge gerektirmeyen, kefil göstermenizin veya imza atmanızın söz konusu olmadığı bu işlemler sizi şaşırtacak kadar kısa bir süre içinde ve pratik bir şekilde gerçekleştirilir.