Son Eklenenler

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim?

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim?
Kredi kartı, harcamalar açısından birçok fayda sağlamakla birlikte, düzenli ve dikkatli kullanılmadı durumlarda, ödenmesinde sorun yaratabilecek kredi kartı borcu olarak hayatımızda sorunlara da neden olabilir.
Genellikle bir kredi kartına ait olan borcu kapatmak için, başka bir kartından nakit avans çekme yöntemi kullanılır. Fakat bu durumda daha fazla faizlerle karşılaşılabileceği düşünülemez. Hem nakit çekim faizine tabi tutulurken hem de diğer karta olan asgari tutar ödenip, üzerine katlanan faiz karşısında daha yüksek borç altına girilmiş olunur.
Kredi kartı borcunu kapatmak için kullanılabilecek yöntemlerden en uygun olanı, kredi kartı borç taksitlendirmedir.
Kredi Kartı Borç Transferi Nasıl Yapılır?
Kredi kartı borç transferi, aslında bir nevi kredi kartı borcunu taksitlendirmedir. Bunu yapan kuruluşlar vardır. Kredi kartı borcunuz tek veya birkaç tane olabilir. Borçlarınızın bulunduğu kartların borç kapamasının yapılabilmesi için ön bilgilerle başvuruda bulunuyorsunuz. İncelemeler sonucunda kart üzerinde her hangi bir yasal takip olmadığı görüldüğü zaman kart borcunuz bankamatik üzerinde nakit olarak ödenerek, dekontu size verilir.
Kredi kartı borcu taksitlendirme de herhangi bir alt limit yoktur. Burada yapılan işlem sonucunda belli bir komisyon alınır. Komisyonu nakit olarak veya başka bir limiti olan kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Böylelikle her ödenen taksit ile birlikte kendinize kredi kartınızdan limit açmış olursunuz.
Kredi Kartı Borç Taksitlendirmenin Avantajları Nelerdir?
Kredi kartları, zor zamanlarda en büyük yardımcımız olurken bazen de bilinçsiz yapılan harcamalar nedeniyle, ödemeler sırasında başımıza büyük dertlerde yaratabiliyor. Bunun için bankalar kredi kartı borcu yapılandırma imkanı sunsa da hem ciddi faizlerle karşı kaşıya kalınabiliyor hem de kredi kartınız borç bitene kadar kullanıma kapatılıyor.
Kredi kartı ile ilgili yaşanan ödeme problemleri karşısında kredi kartı borcunuzu kapatan kurumlardan yardım almanız durumunda çok az bir komisyon karşısında altından kalkması zor olacak borçlardan kurtulacaksınız. Hatta daha da ilerisi yasal takip ile karşılaşmanız dahilinde daha büyük borç ya da faiz gibi olumsuzluklardan sizleri kurtaracaktır. Böylelikle banka sicilinizde herhangi bir sorun olmayacak, kredi puanız olumsuz etkilenmeyecektir.