Son Eklenenler

Kredi Kartı Kullanım Bilgilendirmesi

Kredi Kartı Kullanım Bilgilendirmesi
Yaşantımızın  vazgecilmez bir parçası haline gelen kredi kartları her anlamda her alisveriste kullanılır.Kart kullanan kisiye kolaylıklar sağlar. Bazı aileler asla kullanmaz nakit param var ise harcarım diye düsünür kredi kartından mağdur olan kisileri gördükce kredi kartından korkar olmuslardır. Kartlar aslına bakarsanız hicte korkulucak gibi degıllerdir. Kart hakkında yanlış bilinen gerçekler vardır. Bu yüzden toplumda bazı kişiler tedirginlik yaşamaktadır. Dizilerde filmlerde konu edilen kredi kartının yanlış kullanımı ailelerinin çocuklarınında bilinçsiz kullanacakları yönünde önyargı olusmustur. Bu aileler çocuklarına kredi kartı kullanmayı yasaklamışlardır. Halbuki kredi kartınin şifresi vardır sizin izniniz olmadan kimse kullanamaz ve kartla yapilan ödemeler size sms olarak gelmektedir isterseniz müdahale edebilirsiniz. Ay sonunda gelen ekstenizde ise nerden alisveris yapilmis, nezaman yapılmıs, ne alinmis herseyi en ince ayrintisina kadar öğrenmeniz mümkündür. Kontrol herzaman sizin elinizde olacaktır.
ister cocugunuz olsun ister baska biri olsun alisveris yapmaya calistigi esnada size bir sms gelir ve suanda su alisverisi yapiyorsunuz onayliyorsaniz bu msja onay verin yazar sizde böylelikle o anda olaya müdahale edebilirsiniz. Kredi kartinizdan korkmayin ipler herzaman sizin elinizde olsun herzaman temkimli davranmak en dogrusu olacaktir baskasi yada cocugunuzun sizden habersiz kartinizi kullanmasi pek mumkun gozukmemektedir. Ek kartlardanda faydalanabilirsiniz sizin kartiniza bagli ek bir kart edinip bu karti cocugunuza verip kullanmasini saglamak ihtiyaci oldugu durumlarda onunda isine yarayacaktir ek kart limitini siz belirleyebilirsiniz. Ek kartin limiti sizin kartinizin limitinden daha dusuk olacaktir.
Ek kartlar siz kredi karti alirken isteginize bagli olarak verilir, ek kart kullaniminda limit asimi fazla borc asiri harcama gibi durumlar yasamazsiniz.Aileler haksizda sayilmaz cunku cocugunuz kredi kartini bilincsiz kullanir ve cok harcama yapar ise bu sizin aylik butcenizi zorlar ve odemelerinizin gecikmesine aksamasina sebep olur, bazen ihtiyac olmayan bir sey bile sirf kredi kartimiz var nasil olsa diyip cekinmeden alinabiliyor ama buda bizim cebimizi zorluyor.Bu yaptiginiz alisverise taksit yaptirmis olsaniz bile butun taksitler bir araya gelince buyuk meblaglar olusturuyor buda ödemeleri ciddi anlamda sarsiyor.Borçlar ödenmeyince banka faiz uyguluyor borclar artiyor aksiyor banka mahkemeye veriyor eve haciz geliyor. Gelen haciz ile borcunuza karsilik elinizdeki mallara banka el koyuyor hatta evinize bile ipotek koyabiliyor.

Kart kullanirken herzaman kararli ve bilincli olmak gerekiyor yoksa kotu sonuclar ev huzurumuzu etkiler, psikolojimizi etkiler, hayat standardimiz düser. Herzaman bilincli tüketici olmak icin caba göstermeliyiz bir seye ihtiyacimiz gercekten yok ise o seyi almamamiz gerekir. Boyle tatsiz durumlar yasamak bizi ve ailemizdekileri yipratir.Eğer kart borcunuz var ve aylik odemeniz gereken tutqri odeyemiyorsaniz sadece asgari tutari odeyebiliyorsaniz bu kampanya tam size gore biz borclarinizi 12 esit taksite bolup 2 yada 4 ay erteleme imkani ile sizi borclarinizdan kurtariyoruz..

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme