Son Eklenenler

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi çok basit bir işlem. Sizin kart borcunuzu aracı firma üstleniyor. Ardından bu firma bu karta ya da başka bir karta değişik aylarda taksitle alışveriş yapılır. Böylece aracı firma borcunu tahsil etmiş olur. Siz ise tekrar bankaya borçlanırsınız. Yalnız birkaç farkla borçlanmış olursunuz. Bu farklar ise faiz yükünüzün azalması ve borcunuzu uzun vadede ödemeniz. Bu işlem müşteri için daha avantajlı bir işlem. Çünkü faiz yükünüz azalıyor ve uzun vadede daha kolay ödeme yapıyorsunuz. Eğer bankaya borcunuzu her ay azar azar yapmaya kalkışırsanız daha yüksek bir hesap ödersiniz.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme İçin Gerekenler

Kart borç taksitlendirme işlemi için öncelikle kartınızın kullanıma açık olması gerekiyor. Ayrıca kredi kartınızın icralık olmaması gerekiyor. Kartınız bu koşulları sağlıyorsa kart taksitlendir yapabilirsiniz. Kart taksitlendirme sırasında herhangi bir çek senet ya da kefile de ihtiyacınız yok. Sadece kredi kartınız ile bu işlemi yapan bir firmaya başvurmanız yeterli. Ardından firma belirli bir komisyon alarak sizin borçlarınızı kapatır. Bu sizin faiz yükünüzü azalttığı gibi size de ödeme kolaylığı sağlar. Bunun ardından taksit taksit olarak borçlarınızı yine bankaya ödersiniz.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Yasal mı?

Bu işi yasal olarak yapan firmalar mevcut. Kredi borcunu taksitlendirmek isterseniz mutlaka bu işi yasal olarak yapan firmalara başvurmalısınız. Aksi takdirde daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilirisiniz. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapmak için güvenilir firmalara başvurmanız gerekiyor. Eğer iyi bir firmaya başvurmazsanız dolandırılabilirsiniz. Bunun için tanınmış firmaları tercih etmekte fayda var.