Son Eklenenler

Kredi Kartı Taksitlendirme Çok Faydalı

Kredi Kartı Taksitlendirme Çok Faydalı

İnsanların yaşamlarında ayrılmaz bir parça haline gelen kredi kartları günden güne herkes tarafından kullanılmaya devam etmektedir. En büyük avantajı ise her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor olmasıdır. En küçük alışveriş marketlerinde bile kullanılmaktadır. Nakit paranın olmadığı durumlarda insanlara ilaç gibi gelmektedir. Hele ki özellikli kartlar ise insanlar yanlarından ayırmamakta ve en küçük miktarlı alışverişi bile kartla yapmaktadırlar. Ne kadar çok kredi kartı varsa hepsinin de birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır.

Nakit paranın yerini artık kredi kartları almıştır. Kredi kartlarının ön ve arka yüzlerinde bulunan bazı bilgiler vardır. Ön yüzünde kart numarası, kartın adına düzenlendiği kişinin adı soyadı, müşteri numarası, son kullanma tarihi; arka yüzünde manyetik bir bant vardır. Bu bant kişilerin bilgilerinin korunmasını sağlamaktadır. Bant üzerinde yazan son 3 rakam CVV numarası olarak tanımlanmaktadır. İnternet üzerinde yapacağınız alışverişlerde CVV, kart numarası, son kullanma tarihinin numarasının yanlış yazılması alışveriş yapmanızı ve sistemin kapanmasına sebep olmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yapılabilmesi için kartın sanal alışverişe açık olması gerekmektedir. Eğer açık durumda değilse müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sanal alışverişe açık olmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi kartlarıyla ATM’lerden yapabileceğiniz işlemler bulunmaktadır. Kredi Kartı Taksitlendirme Çok Faydalı Hesabınızın durumunu inceleme şansına sahip olmaktasınız. Kullanılabilir limitinizin ne kadar olduğu, ay içerisinde ne kadar alışveriş yapıldığı döküm olarak bile alınabilmektedir. İnternet üzerinden de tüm bilgilerinize ulaşabilmeniz mümkündür. Alacağınız müşteri numarası ve şifrenizle birlikte güvenliliği korunabilmesi ve başkalarının eline geçmesine karşı telefonunuza gelecek olan şifre ile sisteme giriş yapabileceksiniz. Başkalarının eline geçerek İnternet üzerinden işlem yapmaları zorlaştırılmaktadır. Güvenliğin sağlanabilmesi için bankalar tarafından tüm önlemler alınmaktadır. ATM’lerden kredi kartı borcunuzu ödeme imkanınız bulunmaktadır. Kalan borcunuz, son ödeme tarihiniz, hesap kesim tarihiniz gibi bilgiler görülebilmektedir. İsteğe bağlı olarak da İnternet üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz. Bunlar haricinde İnternet kullanımıyla yakın olmayan kişilerin ise ekstreleri ev veya iş adreslerine gelmektedir. Tüm bu bilgileri ekstrenizde de görebilmeniz mümkündür.

Kredi kartı ilk çıkaranların limitleri bankalar tarafından belirlenmektedir. Bankalar kişinin gelir seviyesine göre bu miktarı belirlemektedir. Maaşına göre belirlenmesinin nedeni kişinin kredi kartı borcunu rahatlıkla ödeyebilmesine imken sağlamaktır. Borcun ödenmediği durumlarda insanların çoğunun bunalıma girdikleri gözlenmiştir. Bu nedenle bankalar en uygun olan limitikredi kartı kullanıcılarına vermektedirler. İlerleyen zamanlarda bir alışveriş yapmanız gerekebilir ve kredi kartınızın limiti az gelebilir. Böyle durumlarda müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek limit artırımı talep edebilirsiniz. Kabul edilebilmesi için ödemelerinizi düzenli yapılıyor olması gerekmektedir. İnceleme gerçekleştiği takdirde ödemelerinizde aksaklıklar var ise limit artırımı talebiniz kabul edilemeyebilir. Az miktarlarda yapılan alışverişlerle ödemeleri düzenli yapabileceklerini düşünen kişiler bazen maddi açıdan istemeden de olsa planlamadıkları durumlarla karşılaşabilmektedirler. Bu gibi durumlarda ise yapılan şey toplam tutarın ödenmesi değil asgari tutarın ödenmesidir. Asgari tutarın ödenmesi sonucunda tüm bankaların faiz uygulaması bulunmaktadır. Kalan borç ne kadar ona göre bir faiz oranı belirlenmektedir. Az miktarda gözüken faiz oranları ilerleyen zamanlarda borçlarınızı hesapladığınızda borçlarınızdan fazla bankanın kalan borçlarınızdan dolayı ödemeleriniz eklemiş oldukları faiz oranları olacaktır.

Kredi kartı kullanmaya başladıktan sonra alışveriş yapmadan önce veya müşteri hizmetlerinden görüştüğünüz kişilere maaş alma tarihlerin ize göre hesap kesim tarihlerinizi belirtmelisiniz. Bazı bankalarda normal şartlarda hesap kesim tarihleri yapılabilecek durumda olsa bile yapmış olduğunuz taksitli alışverişlerden dolayı sistem tarih değişimini onaylamamaktadır. Yıl içerisinde iki kez tarih değiştirilme hakkı verilmiştir.

Kredi kartı kullanan kişilerin borcunu ödeyemedikleri için sıkıntı yaşamaları her geçen gün çoğalmaktadır. Ödemelerini yapamadıkları için avukatlık olmaları, icra gelmesi insanların psikolojisini bozmaktadır. Çevresinde bulunan arkadaşlarından, akrabalarından, dostlarından para isterler fakat bulamayabilir ki çoğunlukla bulamazlar. Böyle durumlarda artık eskisi gibi sıkıntı yaşamanıza gerek kalmayacaktır. Kredi kartı taksitlendirme seçenekleri varken size en uygun olanı seçerek borçlarınızdan kurtularak rahat, huzurlu bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Kredi kartı taksitlendirme seçenekleri nakit avans, bankalar ve özel şirketlerdir. Nakit avanskredi kartında limit olması halinde paranın faiz karşılığında çekilerek kredi kartına taksit yapılarak ödenmesidir. Limit olmadığı takdirde ara çekmeniz mümkün değildir. Ne kadar taksit sayısını çok tutarsanız o kadar faiz oranı artmaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca ödeyebilecek durumda olacaksanız az taksit seçeneğini kullanmalısınız. Bankalardan bazıları elden ya da kredi kartı olan borçlarınızın tamamını ödeyerek tek kendi bankalarına borçlanmanızı sağlayarak tüm borçlarınızdan kurtulmanızı sağlamaktadırlar. Bunun haricinde ise çoğunlukla insanların yapmış olduğu tüketici veya ihtiyaç kredisi çekerek borçlarını kapatma yolunu denemesidir. Bankalar belirli aralıklarla kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalarda faiz oranlarını düşürerek sizlere hizmet vermektedirler. Bunu öğrenebilmeniz için de bankaların kampanyalarını takip etmelisiniz ve size en uygun olan seçimi yapmalısınız. Bunlar dışında ise tüm seçeneklerden size yardımcı olabileni veya tüm borçlarınızın bitmesini sağlayacak kadar olmaması durumunda ise ne kadar borcunuz var ise tamamını kapatan şirketlere başvurmalısınız. Bu şirketler bankaların uygulamış oldukları faiz oranından daha az bir faiz oranı uygulayarak tüm borçlarınızı ödeyerek ve ödeme planını nasıl isterseniz o şekilde yaparak sizi en zor durumlardan kurtarmakta dırlar. Bankalarla kıyaslandığı zaman ise şirketlerin size sunmuş oldukları kredi kartı taksitlendirme uygun olmaktadır. Kaç adet kredi kartınız olursa olsun kimliğinizle ve kredi kartınızla başvurarak zaman kaybetmeden ve borçlarınız çığ gibi büyümeden borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Kredi kartı taksitlendirme yapılmasının en önemli nedeni küçük gibi gözüken miktarların her geçen dakika yükselmede olmasıdır. Size uygun olan seçenekleri kullanarak borçlarınızın bitmesini sağlayabilirsiniz. Birkaç yere borçlu kalmaktansa tek bir yere borçlu kalarak işlenen faizlerden de kurtulmuş olursunuz. Bazı kartların alışveriş yapmış olduğunuz yerlerle anlaşması olmayabilir. Bu durumda müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek veya size gelen mesajı uygun şekilde cevaplayarak taksitlendirme yapabilirsiniz.

Kredi kartı kullanımını bilinçli yapmalısınız. Yanlış kullanım sonucunda yaşayacağınız sorunları daha başlamadan bitirmelisiniz. Yapılacak tek şey harcamalarınızı takip etmek, taksitlendirme yapmış olduğunuz işlemleri bilerek alışverişe devam etmek ve en önemlisi kredi kartı borcunuzu zamanında ödemek. Tüm bunlar olduktan sonra kredi kartı kullanımı çok büyük bir avantajdır. Bu avantajlardan yararlanmak için size ve bütçenize uygun olan özellikli kartları tercih edebilirsiniz. Bu kartlarda en çok beğenilen özellikler taksit sayısının fazla olması, taksitlendirmelerde yaklaşık olarak 2-3-4 ay erteleme imkanı, her yerde geçiyor olması ve fazlasıyla puan kazandırıyor olmasıdır.