Son Eklenenler

Kredi Kartı Taksitlendirme Erteleme Kampanyaları

Kredi Kartı Taksitlendirme Temmuz Ayı Erteleme Kampanyalarımız,

Garanti Bankası Bonus Kart ve Bonus Özellikli Kredi Kartları 1 Ay Erteleme + 9 Taksit
Yapı Kredi ve World Özelikli Kredi Kartları 1 Ay Ertelemeli 9 taksit
Bu Belirtilen Kampanyalarda ilk 1 Ay Herhangi Bir Ödeme Yapılmaz, 1 Ay Başlar 9 Eşit Taksittir, Bonus ve World Özellikli Bütün Kredi Kartları İçin Geçerlidir.

Herkesin çevresinde kredi kartı ile ilgili sorunları olan en az 1 kişi var mıdır? Muhtemelen vardır. Kredi kartlarıyla hayatımızın daha kolay hale geleceğini hayal ederiz ve normal şartlar altında olması gereken de budur. Fakat bu kartların çeşitli şekillerde yanlış kullanılması sonucunda son derecede üzüntülü durumlar yaşanabilmektedir. Kredi kartı borcu taksitlendirme için firmalara başvuru yapan birçok kart kullanıcısının başına gelen durumdan dolayı şaşkınlık içinde olduğu görülmektedir. Çünkü olay çoğu zaman gayet rahat ödenebilecek makul miktarda bir borçlanmayla başlamış, üst üste yapılan bilinçsiz kullanımlar sonucunda bu borç ödenmesi mümkün olmayan bir hale gelmiştir.

Kredi kartı mağduriyeti yaşayan insanların hikayeleri farklı farklıdır. Bazıları kendini ve etrafındaki mutlu etmek için harcamalar yapmanın ucunu kaçırmış, kimileri verip de geri alamadıkları bir borcu kredi kartından nakit çekim yaparak telafi etme yoluna gitmiş, bir kısmı artık almış olmaktan pişmanlık duyduğu birçok eşya ve malzemeye sahip olmuştur. Kredi kartı borcu taksitlendirme yapmak isteyen kişilerin içinde arkadaşı veya sevgilisi tarafından dolandıranlar; güzel görünmek adına kozmetiklere, şık olmak için sayısız giyim eşyasına gücünü aşan yatırımlar yapanlar vardır. Pek çok insan aylık gelirleriyle sahip olamayacakları tüketim malzemelerini kredi kartı limiti olarak belirlenen tutar kendi parasıymış gibi harcayarak almış, sonra da bu borcu ödeyememiştir. İhtiyaç kredisi gibi olanaklardan da faydalanamayan birçok kart kullanıcısı borç yükünü hafifletmek için kredi kart taksitlendirme yapan firmalara yönelmiştir.
Taksitlendirme işlemini bir yeniden yapılandırma olarak düşünebilirsiniz. Sadece kullanıma açık kredi kartları için yapılan, avukat takibindeki kartlara uygulanamayan bu işlem sonucunda kart borcu asgari ödemelerin borçluyu sürüklemekte olduğu bataktan çıkarılır ve kişinin daha rahat ödeyebileceği bir hale getirilir. Kartın borcu son gün esas alınarak kredi kartı borcu taksitlendirme yapan firma ve borçlu tarafından tespit edildikten sonra, bu borç firma tarafından kapatılır. Borca borç tutarının % 12’si oranında bir rakam eklenir ki bu rakam işlemi yapacak firmanın alacağı komisyondur. Borçsuz hale gelmiş olan kredi kartıyla işte bu toplam tutarında bir taksitli alışveriş yapılır ve tutar 12 aya bölünür. Böylece kart borcu bundan böyle üzerine herhangi bir ilave gelmeyecek olan sabit bir rakam haline getirilir. Bankalar tarafından tanınan erteleme kampanyası olanağı ile 12 aya bölünmüş taksitlerin 14-15 ayda ödenmesi de mümkün olabilmektedir.

Dünyanın birçok ülkesindeki tüketicilerin başvurduğu bu sistem ülkemizin her şehrindeki kart kullanıcılarına uygulanabilmektedir. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri kısa sürede gerçekleştirilir ve zaten sıkıntılı bir halde olan kullanıcının bir de kefil bulmak, gelir ispatlamak gibi formalitelerle uğraşması gerekmez. 1-2 saat içerisinde tamamlanan kredi kartı taksitlendirme sonrasında borcunuzun üzerine her ay faiz ve masraflar eklenmesi durumu ortadan kalkar. Yapacağınız ödeme aylık olarak sabitlenmiştir ve siz borcunuzu tamamlayana kadar hep aynı kalacaktır. Ödeme başlangıcını erteleme kampanyaları ile birkaç ay öteleyerek yeni durumunuza uygun bir bütçe hazırlayabilirsiniz.

İşlemler hemen hemen bütün bankaların kredi kartlarına uygulanabilir. Nerede yaşadığınız ve borcunuzun tutarı bu konuda belirleyici değildir, borcunuz ne kadar büyük miktarda olursa olsun bu hizmetten faydalanabilirsiniz. İşlemi yapan firmalar gizlilik haklarınıza saygılı davranır ve yapılan işlemler güvence altındadır.