Son Eklenenler

Kredi Kartı Taksitlendirme için Fazla Düşünmeyin

Kredi Kartı Taksitlendirme için Fazla Düşünmeyin

Dunyamizda yaşayan insan sayisi 7 milyara ulaşmıştır ne kadar cok insan okadar cok tüketim demektir. Tükettikçe tüketiyoruz ve herzaman yeni birseyler almak istiyoruz yeni bir telefon yeni bir tablet bazen giyim gida oyuncak aklimiza gelebilicek ne var ise kredi kartimizla alabildigimiz icin bu 7 milyar insanin cogu kredi karti kullanicisidir. Hertürlü para sorunumuzda kartimiz ve bankamiz imdadimiza koşmaktadir.
Bir örnek verecek olursak 3000TL degerinde bir tablet aldığımızı düşünelim ve bu ücretin tamamını kredi kartıyla ödediğimizi ve bankanın o kredi kartı icin faiz oranini %10 olarak düşünelim ve diğer taraftan 12 ay taksite böldüğümüzde de bu faiz oraninin %5 düştüğünü ve peşin ödemelerde hiç para kaybımız olmadıgıni düşünelim. Bununla beraber insanların uygun ödeme koşullarının ideal olduğu bankalardan kredi kartı almaktadır.Ama bir yandan 12 aya taksite böldüğümüzde de bu faiz oranı  % 5 e düştüğünü ve peşin ödemelerde hiç para kaybımız olmadığını düşünelim. 3binTL lik tablet fiyatı kredi kartı taksit sayesinde % 10 faiz oranıyla 3300TL olur ve bununla birlikte aylık ödemesi 12 ay taksite böldüğümüzde 275 TL fiyat çıkar ama 12 aya bölününce bankanın uygumış olduğu faiz oranı düşük olduğu için yani % 5 gibi bir faiz oranı olduğu için bu fiyat 3300’den 3200’ e düşer ve kart sahibinin 100 TL kârı olur ve 12 ay içinde ödemesi de küçük miktarlar şeklinde kolaylaşır.
Kredi kartı kullanıcılarını başka bir örnekle ele alalım mesela ufak meblağlar değilde büyük meblağlarda kart taksitlendirme yöntemine genelde başvurulmaktadır.
Genelde kullanıcılar fiyatı yüksek olan ürünler icin kredi kartıyla alisveris yaparlar ve hangi bankanın faizi daha düsük ise o bankayi tercih ederler. Lakin yapılan ödemelerdeki gecikmeler sebebiyle geciken her ödeme icin banka tarafından faiz uygulanır özellikle nakit avans çekimlerinde günlük faiz uygulanmaktadır. Aylar gectikce bu fiyat artmaktadır ve yumurta hesabına dönmektedir.Mesela kartinizdan 200 TL çektiniz ve 3 ay bu taksidi ödemediniz ve bankanin uyguladigi faiz oraniyla aylar gectikce artis gosterecek ve sizin zor duruma dusmenize neden olucaktir.
Kart taksitlendirme islemini genelde durumu orta segiye olan aileler secmektedirler.Gelir durumu iyi olan zengin şahıslar kredi kartı kullanarak bankalarından bu sekilde para kazandiklari bize tanidik gelmektedir. Yaptigimiz arastirmalar sonucu kart mağduru olan kisiler kredi kartini iyi kullanamamasi ödeme şekillerindeki bilgileri ve sistemleri anlamamis kisilerdir. Fakat bu yöntemleri bilen doğru kullanan kişiler icin kredi karti bulunmaz bir nimettir..