Son Eklenenler

Kredi Kartı

Kredi Kartı

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Erteleme Kampanyaları:
Finans Bank Cardfinans 9 Taskit 0 Ay Erteleme
Bank Asya 0 Ay Erteleme 10 Taksit
İş Banksı ve Maximum Özellikli Kredi Kartları 12 Tasksit 3 Ay Erteleme
Garanti Bankası 0 Ay Erteleme 9 Taksit
Halk Bank Paraf Kart 0 Ay Erteleme 9 Taksit
Yapı Kredi World Kart 0 Ay Erteleme 9 Taksit
Vakıf Bank World Kart 0 Ay Erteleme 9 Taksit

Kredi kartı borcu alışverişi takip eden 30 gün içerisinde bankanın hesap kesim tarihinden sonra 10-15 gün içerisinde bankanın vermiş olduğu gün içerisinde ödeme yapılmalıdır. Hesap kesim tarihlerinizi rahat yapabilmeniz için maaşınızın yattığı tarihlerin biliniyor olması yeterlidir. Bu şekilde hem ödemelerinizi rahatlıkla yapıyor hem de geciktirmemiş oluyorsunuz. Dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Kredi kartınız elinize geçtiği zaman banka kendiliğinden hesap kesim tarihini belirlemiş olacaktır. Bunu alışveriş yapmadan değiştirmeniz gerekir. Bunun nedeni ise tapmış olduğunuz alışveriş taksitli ise sistem tarafından hesap kesim tarihi değiştirilmek istendiğinde sistem müsaade etmeyecektir. Buda sıkıntıya düşmeniniz sağlar. Taksitleriniz bitmeden de tarih değiştirme şansınız olmayacaktır. Yıl içerisinde iki kez tarih değiştirme hakkı tanınmıştır. Son ödeme tarihi hesap kesim tarihinden sonra başlamaktadır ve son tarihe kadar gerekli ödemeleri yapmanız gerekmektedir. Mümkün olduğunca yapacağınız ödemeleri toplam tutar olması gerekmektedir. Asgari tutarın ödenmesi ilerleyen zamanlarda borçlarınızın çoğalmasına neden olur. Banka kalan borç üzerinden günlük olarak faiz işletmektedir. Buda 50 TL olan borcunuzu 100 TL’ye çıkarabilir. Sürekli yaptığınız asgari tutarın ödemesi sadece adınızın temiz kalmasına kara listede adınızın olmamasına yardımcı olur. Fakat siz farkında olmadan borçlarınızın çoğalmasını sağlar. Sonunda ise borcunuzun asgarisini bile ödeyemeyecek durumlara düşebilirsiniz.

Kredi kartı borcu ödenemediği durumlarda çoğunlukla ilk yapılan şey çevrenizde bulunan kişilerden borç para isteyerek borcun ödenmesini sağlamaktır. Para bulunamadığı durumlarda ise yapılması gereken ve insanların rahatlamasını sağlayan işlemler bulunmaktadır. Kredi kartlarında kişilere sunulan en büyük avantajlardan birisi ise nakit avanstır. Nakit avans çekeceğiniz paraya ve vade farkına göre belirli bir miktar faiz oranı uygulanarak verilebilecek olan nakit paradır. Karta alışveriş yapılmış gibi taksitlendirme yapabilirsiniz. Bunun yapılabilmesi için ise kartın içerisinde kullanılabilir limit olması gerekmektedir. Nakit avans kullanarak kredi kartı taksitlendirme işlemi ile borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kişilerin çoğunlukla yaptıkları işlem tüketici veya ihtiyaç kredisi çekmektir. Çekilen bu kredi ile tüm borçlar kapatılarak tek bir yere borçlanmayı tercih ederler. Bunu yaparken de günlük yaşamlarında kredi kartı kullanımlarına devam ederler. Eğer düzenli harcama ve ödeme yapmazlarsa yine sıkıntı yaşamaya devam ederler.

Kredi kartı taksitlendirme işleminde son zamanlarda gitgide yaygınlaşan bir sistem vardır. Bu sistem tüm kredi kartı borcunuzu belirli bir faiz karşılığında ödeyerek borçlarınızdan kurtularak tek bir yere borcunuz olmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistemin çalışması ile şu şekilde olmaktadır. İlk başta internet üzerinden veya mesaj numaralarına mesaj yollayarak başvuruda bulunulur. Sizinle ilgilenecek olan bir kişi bulunacaktır. Başvurunuzu gördükten sonra sizinle iletişime geçmektedir. Daha sonra yapılması gereken tek şey kredi kartlarınızla birlikte şubeye gitmenizdir. Sizinle ilgilenecek olan kişi ilk başta ne kadar kredi kartınız olduğu ve borçları hesaplar. Toplam borcun hesaplanmasından sonra ödeme yapılır ve borcunuz sıfırlanır. Hemen arkasından kartınızdan taksitli bir alışveriş yapılır. Tek var ise tek karta birkaç kart var ise limit yettiği kadar bölme işlemi yapılır. Şirketler bankaların koymuş olduğu faiz oranından çok daha az bir faiz uygulaması yaparak tüm borçlarınızdan kurtulup tek bir yere borçlanmış olursunuz. Bu işlemler yapıldıktan sonra kredi kartınızda limitiniz var ise kullanabilmektesiniz. Günlük alışverişlerinizi yapmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Borcunuzu bu şekilde taksitlendirme yapmanız için önemli bir kural vardır. Kartın kapalı olmaması, icralık veya avukatlık olmaması gerekmektedir.

Bilinçli kullanım olduğu sürece kredi kartı insanlar için güzel bir seçenektir. İnsanların cebinde nakit para yaşamımızda neredeyse hiç bulunmamaktadır. Büyük eşya, elektronik eşya vs. alımında ve taksitlendirme yapılması için kart olmadan hiç bir şey yapılamamaktadır. Senet kullanan mağazalar artık POS cihazları kullanmayı tercih etmektedirler. Alışveriş mağazaları her banka ile anlaşma yapabilmekte ve kişilerin daha fazla puan kazanmalarını sağlayabilirler. Bunun olması içinde mümkün olduğunca kredi kartınızı kartınızın POS cihazında kullanılmasını sağlamalısınız. Kredi kartı harcamalarınızı ve ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde sorun yaşamadan tadını çıkarmanız mümkündür. Sorun yaşamadığınız sürece içinden çıkılmayacak durumlar yaşamanızı da kendiniz engellemiş olursunuz.